Akcje z potencjałem, także dywidendowym. "Kupuj"

aktualizacja: 27-04-2017, 11:31

Analitycy BM BGŻ BNP Paribas wydali rekomendację "kupuj" dla akcji CDRL. Cenę docelową ustalili na 35,90 zł.

Specjaliści pozytywnie oceniają model biznesowy operatora sklepów Coccodrillo, czyli szeroką dywersyfikację geograficzną kanałów sprzedaży, sukcesywnie rozwijany e-commerce i niską kapitałochłonności rozwoju zagranicznego (sklepy franczyzowe, shop in shop).

"Spółka zakończyła inwestycję w nowy magazyn, który powinien wg planów wystarczyć do obsłużenia obrotów rzędu 300 mln zł (vs 203 mln zł w 2016 r.). CAPEX w kolejnych latach będzie więc niski, co pozwoli na wypłatę najwyższej w sektorze odzieżowym na GPW stopy dywidendy w wysokości ponad 5 proc. z zysku za 2017 r." - napisano w raporcie. 

Jak dodano, wyniki spółki powinny w tym roku odbić (EBITDA o 17 proc., a zysk netto o 16 proc.) w konsekwencji ustabilizowania kursu dolara, niższego poziomu wyprzedaży oraz mniejszej dynamiki wzrostu kosztów wynagrodzeń z uwagi na optymalizację zatrudnienia możliwą po oddaniu do użytku nowego magazynu.

 "Względem krajowych spółek z branży odzieżowej dostrzegamy średnio 10-procentowe dyskonto w wycenie wskaźnikowej CDRL, co naszym zdaniem jest nieuzasadnione" - głosi raport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Akcje z potencjałem, także dywidendowym. "Kupuj"