Akcjonariusze Work Service'u wstępnie zgodzili się na sprzedaż akcji

opublikowano: 27-01-2020, 16:28

Większościowi akcjonariusze Work Service'u uzgodnili warunki ewentualnej sprzedaży 56 proc. akcji potencjalnemu inwestorowi po cenie 0,3 zł za sztukę. To znacznie mniej niż kosztują na GPW.

Nie sprecyzowano, kto jest potencjalnym inwestorem - określono go jako "międzynarodowego inwestora branżowego".  Kurs zareagował mocnym spadkiem.

Negocjacje są w toku.

Największym akcjonariuszem spółki jest Work Source Investments (20,92 proc.). 18,7 proc. należy do CFI, 16 proc. do ProLogics, a 15 proc. do Tomasza Misiaka. 

Ponadto spółka porozumiała się z obligatariuszami w sprawie warunków spłaty obligacji zapadających w maju tego roku. Spłacie podlegać będzie 30 proc. wartości nominalnej w wysokości 10,6 mln zł. Reszta nie zostanie spłacona. 

- Proces restrukturyzacji Spółki bez wątpienia wchodzi w kolejny etap. Uzgodnienie z obligatariuszami, które daje nam możliwość pozyskania inwestora i powiązanej z tym redukcji 70 proc. naszych zobowiązań wobec nich jest istotnym krokiem. W dalszym ciągu wspólnie z ewentualnym inwestorem prowadzimy negocjacje z konsorcjum bankowym jednak liczymy na to, że one również zakończą się rozwiązaniem satysfakcjonującym wszystkie strony - komentuje Iwona Szmitkowska, prezes Work Service'u.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane