Alimenty z kieszeni miliarderki (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE)

DI
14-02-2015, 06:14

W dzień dla zakochanych nie wypada mówić o rozstaniach i alimentach, ale w tym przypadku w grę wchodzi 1,5 mln złotych miesięcznie.

Święto zakochanych, dzień miłości lub po prostu Walentynki - 14 lutego ma w kalendarzu swoje niezwykłe znaczenie. Zakochani stają się tego dnia jeszcze bardziej zakochani, a osoby, które już zapomniały, że miłość ma też praktyczny wymiar, przypominają sobie nagle o kwiatach, czekoladkach i romantycznych filmach. 

Nie chcemy psuć pełnego miłości dnia, ale prawda jest taka, że miłość czasem ustaje. Zakończenia są różne, w życiu też bywa różnie.  

Kolejny odcinek cyklu „Z czego żyją ludzie” poświęcamy ludziom, którzy na rozstaniach zarabiają. Nie chodzi o rzesze prawników rozwodowych ściągających pieniądze za każdą godzinę batalii małżonków. Mowa o tych, którzy walczą o alimenty na drobne przyjemności. Przykładem jest Patrick Dubbert, były mąż Paige Laurie, jednej ze spadkobierczyń imperium supermarketowego Walmart.  

Mężczyzna złożył pozew i domaga się od byłej żony miesięcznych alimentów w wysokości 400 tys. USD przed opodatkowaniem, donosi dziennik „Daily Mail”.

W przeliczeniu na naszą walutę daje to prawie 1,5 mln złotych. Pozywający argumentuje, że przyzwyczaił się do wystawnego życia u boku dawnej partnerki.  

Dubbert potrzebuje pieniądze m.in. na wynajem domu (40-60 tys. USD miesięcznie), a także na zatrudnienie osobistego kucharza, kierowcy i trenera. Najwięcej kosztuje rozrywka - aż 80 tys. USD.

PRZECZYTAJ INNE TEKSTY Z SERII "Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE">>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Alimenty z kieszeni miliarderki (Z CZEGO ŻYJĄ LUDZIE)