Altus TFI zagra agresywniej

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 10-02-2015, 00:00

Towarzystwo kierowane przez Piotra Osieckiego stworzyło nowy fundusz akcji polskich. Celuje w 7-10 proc. zysku rocznie.

Utworzony przed rokiem Altus Akcji+ zarobił od początku działalności 13,8 proc. W tym czasie WIG zyskał 0,3 proc. Tak imponujący zarobek może być zachętą dla tych inwestorów, którzy w marcu będą kuszeni nowym produktem ze stajni Altusa. Za miesiąc TFI wyjdzie na rynek z niepubliczną emisją certyfikatów funduszu Altus Aktywny Akcji FIZ. Jego polityka inwestycyjna ma być zbliżona do tej, jaką stosuje fundusz „z plusem”, z tym że będzie jeszcze bardziej agresywna.

Piotr Osiecki, prezes Altus TFI
Zobacz więcej

Piotr Osiecki, prezes Altus TFI Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

— Jeśli uda się w tym roku doczłapać indeksowi WIG20 do poziomu 2450-2500 pkt., to będzie to sukces. W trendzie bocznym, w jakim porusza się indeks blue chipów, można jednak zarabiać, tylko trzeba dużo mocniej zagrać alokacją. Altus Aktywny Akcji FIZ zastosuje właśnie taką strategię. Dodatkowo fundusz będzie mógł zajmować długie, jak i krótkie pozycje, a także wykorzystywać dźwignię finansową — ujawnia Krzysztof Mazurek, członek zarządu Altus TFI.

Zarządzający będzie celował w stopę zwrotu rzędu 7-10 proc. Ma motywację, bo za pobicie tego benchmarku otrzyma wynagrodzenie za sukces (tzw. success fee), które przy wyniku powyżej 10 proc. sięgnąć może 25 proc. od nadwyżki. Fundusz skierowany jest do wybranych 149 inwestorów z grubym portfelem — minimalna kwota inwestycji to równowartość 40 tys. EUR. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu