Amazon tworzy kolejne centrum badawczo-rozwojowe w Wielkiej Brytanii

opublikowano: 19-10-2018, 13:57

Amazon ma otworzyć nowe biuro w Manchesterze i zatrudnić ponad 1000 nowych pracowników do pracy badawczo-rozwojowej w Wielkiej Brytanii.

Amerykański gigant technologiczny deklaruje zatrudnienie dodatkowych osób w Manchesterze, Edynburgu i Cambridge jako część powiększanej inwestycji na Wyspach Brytyjskich.

Amazon
Zobacz więcej

Amazon fot. Bloomberg

Sama nowa baza w Manchesterze wymusi powstanie 600 nowych miejsc pracy, co podkreśla powagę  inwestycji na północy Anglii. Projekt obejmie również zatrudnienie ponad 250 wysoko wykwalifikowanych pracowników w centrum rozwoju w Edynburgu i 180 w zakładzie w Cambridge.

Są to miejsca pracy w swoistej „Dolinie Krzemowej” w Wielkiej Brytanii i dodatkowo wzmacniają nasze długoterminowe zaangażowanie na rzecz Wielkiej Brytanii – powiedział regionalny dyrektor Amazona, Doug Gurr.

Wielka Brytania jest ważnym rynkiem międzynarodowym dla amerykańskiego giganta e-commerce, który w zeszłym roku osiągnął zyski przed opodatkowaniem w wysokości 72,4 mln GBP w Wielkiej Brytanii, wobec „jedynie” 24,3  mln w 2016 roku.

Amazon w II kwartale br. wypracował rekordowe zyski na poziomie 2,5 mld USD. Firma ma ujawnić wyniki za trzeci kwartał w przyszły czwartek (25 października).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu