Ambasada Niemiec w Paryżu obracała lewą kasą

opublikowano: 13-11-2017, 14:07
aktualizacja: 13-11-2017, 14:07

Minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel nakazał przeprowadzenie specjalnej kontroli dotyczącej nieprawidłowości finansowych w ambasadzie Niemiec w Paryżu, informuje Reuters.

Walter Lindner, przedstawiciel resortu dyplomacji potwierdził po raz pierwszy oficjalnie, że w ambasadzie Niemiec w Paryżu dochodziło do nieprawidłowości. Wcześniej Le Monde pisał, że w ambasadzie jest nieoficjalny fundusz, który służy płaceniu personelowi za obsługiwanie specjalnych imprez przeprowadzanych dla stron trzecich.

Reuters przypomina, że sprawa ujrzała światło dzienne kiedy były lokaj i główny kelner oskarżyli ambasadę o korzystanie z fałszywych faktur w celu zasilania wspomnianego funduszu gotówką. Była potem wykorzystywana do opłacania personelu za udział poza godzinami pracy do obsługi imprez, które organizowały w ambasadzie prywatne spółki, jak BMW, czy Mercedes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu