Amerykanie będą magazynować energię na potęgę

opublikowano: 06-03-2018, 14:22
aktualizacja: 06-03-2018, 14:23

Amerykańskie programy wdrożenia systemów magazynowania energii w tym roku niemal potroją się dzięki znacznie niższym kosztom i polityce państwa, które wspierają kwestię instalowania baterii w domach, firmach i wzdłuż sieci energetycznej, donosi Reuters.

Według raportu GTM Research i grupy handlowej Energy Storage Association, prognozowany jest wzrost o 186 proc. do 1233 megawatogodzin z 431 MWh w porównaniu z 27 proc. dynamiką wzrostu 2017 r.

Stanie się tak po częśći dlatego, że niektóre duże projekty, które były zapowiadane na 2017 r., zostały przesunięte na początek 2018 r. Z drugiej strony rynek akumulatorów w domach i firmach wreszcie zaczął się rozwijać. Według analityka GTM Ravi Manghani, ta część rynek odnotowała w zeszłym roku wzrost o 79 proc.

Koszty magazynowania spadły o około dwie trzecie w ciągu ostatnich pięciu lat - powiedział Manghani. Ponadto coraz więcej państw nakazuje przedsiębiorstwom energetycznym nabywanie systemów pamięci masowej.

Rynek magazynowania energii jest nadal relatywnie niewielki, w ubiegłym roku wygenerował wartość zaledwie 300 mln USD. Oczekuje się jednak, że w 2019 roku rynek przekroczy poziom 1 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu