Czytasz dzięki

AmRest tnie pensje, zatrudnienie i godziny pracy

opublikowano: 14-04-2020, 13:48

AmRest poinfromował o czasowych zmianach w zatrudnieniu, godzinach pracy i wynagrodzeniu pracowników na czterech rynkach.

W Polsce wprowadzono redukcję godzin pracy i wynagrodzeń dla łącznie 4 050 pracowników, stanowiących 44 proc. całkowitej liczby zatrudnionych przez grupę w naszym kraju. Otawrtych pozostaje 295 restauracji, prowadzonych przez spółkę, czyli około połowa, które do niej należą w Polsce. 

Zobacz więcej

Pizza Hut

Bloomberg

W Hiszpanii czasowa redukcja zatrudnienia ma objać 55 pracowników spółki (65 proc. ogółu) poprzez czasowe zawieszenie umów lub redukcję czasu pracy. 

Wcześniej podobne kroki dotyczyły 62 pracowników restauracji Sushi Shop w Hiszpanii (93,55 proc. zatrudnionych).

We Francji wprowadzono ogólną redukcję godzin pracy dla łącznie 4 669 pracowników, stanowiących 93 proc. ogółu zatrudnionych przez AmRest w tym kraju. Zamknięte jest tam 86 proc. restauracji spółki.

W Portugalii wprowadzono czasowe zawieszenie wszystkich umów o pracę, co dotyczy łącznie 68 pracowników. W Portugalii tymczasowo zamkniętych jest 6 restauracji zarządzanych przez AmRest.

Na GPW rosną dziś notoawnia AmRestu w ślad za zapowiedziami rządu, dotyczącymi stopniowego otwierania gospodarki. Na razie brak konkretów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane