Amundi Polska TFI ma zgodę KNF na rozpoczęcie działalności

ISBnews
opublikowano: 04-02-2014, 17:32

Amundi Polska Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych uzyskało zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie działalności oraz na utworzenie funduszu inwestycyjnego otwartego – Amundi Parasolowy FIO, poinformowała spółka.

„Polska jest rynkiem o dużym potencjale wzrostu, a jednocześnie liderem w zarządzaniu aktywami w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszą ambicją jest odegranie znaczącej roli na tym rynku"- powiedział prezes Eric Bramoullé, cytowany w komunikacie.   

Amundi Polska TFI  jest częścią grupy Amundi – największej w Europie i dziewiątej na świecie francuskiej firmy zarządzającej aktywami, która należy w 75% do Crédit Agricole oraz w 25% do Société Générale.

Grupa Amundi zarządza aktywami o wartości ponad 750 mld euro, oferując niemal wszystkie klasy aktywów. Klientami Amundi jest prawie 3 tys. klientów instytucjonalnych oraz 100 mln klientów indywidualnych na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu