Analitycy: Netia miała w I kw. 78,6-95,1 mln zł straty netto

DI, ISB
13-05-2008, 16:25

Spółka telekomunikacyjna Netia mogła mieć w I kw. 2008 roku 78,6-95,1 mln zł straty netto przy konsensusie na poziomie 86,6 mln zł  wobec 37,8 mln zł straty rok wcześniej, wynika z prognoz domów maklerskich ankietowanych przez ISB.

Netia opublikuje wyniki w czwartek, 15 maja, przed rozpoczęciem sesji na GPW.

Analitycy z czterech domów maklerskich uwzględnionych w prognozie szacują, że przychody spółki w I kw. wyniosły od 223,8 do 232,2 mln zł przy konsensusie na poziomie 228,15 mln zł wobec 204,4 mln zł rok wcześniej.

"To powinien być pierwszy kwartał w którym spółka wykaże ponad 10% wzrost przychodów ze sprzedaży, co będzie efektem rosnącej bazy abonenckiej w szerokopasmowym dostępie do internetu (poprzez BSA i przejęcia sieci kablowych) oraz wzroście liczby użytkowników WLR" - oceniają analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku. Zaznaczają, że okres dynamicznego wzrostu bazy abonenckiej okupiony jest wysokimi kosztami pozyskania abonentów i rozwoju infrastruktury (głównie inwestycje w LLU), co negatywnie wpływa na poziom EBITDA.

"Intensywna ekspansja pociąga za sobą wzrost kosztów operacyjnych, co odzwierciedlone jest niskim poziomem EBITDA. Biorąc pod uwagę, że sprzedaż pakietu akcji P4 będzie zaksięgowana dopiero pod koniec kwietnia, wyniki I kw. będą nadal obciążone wysokimi stratami generowanymi przez tę spółkę" - oceniają analitycy DM Millenium, którzy spodziewają się, że spółka zwiększyła przychody o 13% w skali roku.

W I kw. Netia mogła osiągnąć stratę na poziomie operacyjnym (EBIT) w wysokości 33,5-41,1 mln zł przy konsensusie na poziomie 37,13 mln zł wobec straty 14,9 mln zł przed rokiem.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy: Netia miała w I kw. 78,6-95,1 mln zł straty netto