Apartamenty w Trump Tower najtańsze od kryzysu

opublikowano: 16-11-2017, 18:52
aktualizacja: 16-11-2017, 18:53

Ceny apartamentów w Trump Tower w Nowym Jorku spadały od rozpoczęcia przez Donalda Trumpa kampanii prezydenckiej w 2015 roku i są obecnie najtańsze od kryzysu finansowego, pisze amerykański Business Insider.

Średnia cena stopy kwadratowej w Trump Tower spadła do 2,1 tys. USD (7,56 tys. zł). To o 13 proc. mniej niż w 2016 roku i 23 proc. taniej niż jeszcze rok wcześniej.

Analitycy wskazują szereg czynników, które powodują spadek cen w nieruchomości. To m.in. ogólne pogorszenie koniunktury w segmencie luksusowych condo, zwiększona aktywność służb ochrony od kiedy Trump został prezydentem USA, a także niechęć do jego osoby.  

Boaz Mashiach, którego firma sprzeaje dwie nieruchomości w Trump Tower za 7,8 mln USD, przyznaje, że prezydentura Trumpa może być czynnikiem wpływającym na spadek cen apartamentów w budynku, ale podkreśla, że może być to spowodowane przede wszystkim słabością rynku.

- Niektórzy ludzie nie chcą żyć w jego budynku, ale są też inni, kórzy chcą żyć tylko w jego budynku – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Business Insider

Polecane