Apple pomaga w walce z uzależnieniem od urządzeń mobilnych

opublikowano: 05-06-2018, 12:42
aktualizacja: 05-06-2018, 12:47

Apple zaprezentowało nowe rozwiązania, które mają pomóc użytkownikom jego urządzeń mobilnych walczyć z uzależnieniem od nich.

Wśród przedstawionych rozwiązań jest Screen Time. Wysyła on tygodniowe raporty właścicielom iPadów i iPhone’ów pokazujące jak używali tych urządzeń. To rozwiązanie mogące zainteresować rodziców, bo pozwala na otrzymywanie raportów o użytkowaniu urządzeń przez ich dzieci i ustawianie limitów czasowych na użytkowanie aplikacji.
Craig Federighi, wiceprezydent Apple ds. oprogramowania powiedział, że czasami ważne jest, aby zapobiegać „zatraceniu” powodowanemu przez smartfony.

Zobacz więcej

Nowy iPhone X

Fot. Bloomberg

Innym rozwiązaniem oferowanym przez Apple jest tryb snu, w którym urządzenie wygasza ekran i nie pokazuje pojawiających się komunikatów aż do rana.

Federighi ogłosił także, że Apple wprowadza nowe narzędzie w swojej przeglądarce Safari, pozwalające blokować przyciski „lubię to” lub „prześlij” na stronach internetowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, SkyNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu