Czytasz dzięki

Apple pozwane za naruszenie prywatności użytkowników asystenta Siri

opublikowano: 08-08-2019, 07:36

Apple zostało pozwane w USA za naruszenie prywatności polegające na nagrywaniu poleceń użytkowników asystenta głosowego Siri bez ich zgody.

Appe tłumaczyło, że nagrywało mniej niż 1 proc. poleceń użytkowników dla Siri i robiło to w celu poprawy technologii rozpoznawania głosu. Z nagrań były usuwane szczegóły pozwalające na identyfikację użytkowników, zapewniał producent iPhone’ów.  Spółka niedawno wstrzymała program, w którym pozwalała zewnętrznym firmom przesłuchiwać nagrania z Siri. Apple zapowiedziało, że wznowi go z opcją odmowy udziału przez użytkowników.

W pozwie złożonym w sądzie w Kalifornie Apple zostało oskarżone także o kłamanie w Kongresie USA, kiedy spółka została zapytana, czy iPhone’y mają możliwość „słuchania” konsumentów bez ich jednoznacznego, głosowego polecenia. Apple odpowiedziało wówczas, że nie, jeśli nie padnie wyraźne komenda „Hey Siri”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane