Czytasz dzięki

APS bierze na radar infrastrukturę krytyczną

opublikowano: 02-12-2019, 22:00

Twórca systemów antydronowych wchodzi w nową gałąź biznesu. Bardziej liczy na zagranicznych niż polskich odbiorców.

Spółka Advanced Protection Systems (APS), polski producent systemów ochrony przeciwdronowej, wprowadził na rynek nowy produkt — sensory radarowe do ochrony perymetrycznej, czyli naziemnego zabezpieczenia rozległych terenów przemysłowych czy obiektów infrastruktury krytycznej przed wtargnięciem niepożądanych osób czy pojazdów.

Dr Maciej Klemm (z lewej), prezes Advanced Protection Systems,
oraz Radosław Piesiewicz, współzałożyciel spółki, upatrują biznesowej szansy w
rosnącym rynku technologii antydronowych i tzw. ochrony perymetrycznej. Polska
w tym zakresie jeszcze śpi, klientów znajdują więc za granicą.
Zobacz więcej

POD OKIEM SENSORÓW:

Dr Maciej Klemm (z lewej), prezes Advanced Protection Systems, oraz Radosław Piesiewicz, współzałożyciel spółki, upatrują biznesowej szansy w rosnącym rynku technologii antydronowych i tzw. ochrony perymetrycznej. Polska w tym zakresie jeszcze śpi, klientów znajdują więc za granicą. Fot. ARC

Po nowy produkt już sięgnął brytyjski dostawca rozwiązań dla wojska (nazwa nie jest ujawniana ze względu na klauzulę poufności zawartą w kontrakcie) oraz singapurska ST Engineering — technologiczna grupa tworząca m.in. systemy bezpieczeństwa lądowego oraz elektronikę dla lotnictwa, sektora morskiego itp. Polska firma weszła z nimi w długoterminowe partnerstwo. APS liczy, że w najbliższym czasie zdobęcie kolejnych klientów, którzy zdecydują się na instalacje czujników i spięcie ich z posiadanymi systemami monitoringu i kontroli, m.in. rafinerii, elektrowni, lotnisk, obiektów infrastruktury krytycznej czy baz wojskowych.

— Uważnie wsłuchaliśmy się w to, co mówili dotychczasowi klienci. A tam, gdzie wdrażaliśmy nasze systemy przeciwdronowe, pojawiały się pytania o sensor radarowy przeznaczony dla systemów ochrony perymetrycznej. Nowa odnoga w biznesie jest więc dla nas elementem organicznego rozwoju — podkreśla Radosław Piesiewicz, jeden z założycieli APS.

Spółka skupi się teraz głównie na rozwoju sprzedaży na rynkach zagranicznych. Już teraz poza krajem realizuje prawie 100 proc. sprzedaży.

„Dywersyfikujemy naszą technologię pod istniejące na rynku aplikacje, dzięki temu trafiamy bezpośrednio do zagranicznych klientów” — podkreśla w komunikacie dr Maciej Klemm, prezes APS.

— Polska dopiero przygląda się temu, co się w zakresie ochrony dzieje na świecie. Mam nadzieję, że niedługo zacznie czerpać z zagranicznych trendów technologicznych w tym obszarze. APS ma klientów w kilku krajach. Obecnie koncentrujemy się na ekspansji na Bliski Wschód i południowo-wschodnią Azję — ujawnia Radosław Piesiewicz.

Antydronowy system spółki APS kupiła m.in. Saudi Telecom i „wojsko jednego z państw na Bliskim Wschodzie”. Klientem spółki jest także firma Avinor, podmiot odpowiadający za technologiczne systemy ochrony lotniska Stavanger w Norwegii. Radary APS chronią je przed bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz ptakami.

29,6 mld USD - taką wartość, według raportu Grand View Research, ma szansę osiągnąć globalny rynek ochrony perymetrycznej do 2025 r. (przy skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu na poziomie 7,7 proc. w okresie prognozy).

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane