Arabia Saudyjska: wolność za 70 proc. majątku

Marek Druś, cnbc.com
opublikowano: 17-11-2017, 13:45
aktualizacja: 17-11-2017, 13:46

Władze Arabii Saudyjskiej negocjują z zatrzymanymi niedawno książętami i bogatymi biznesmenami cenę za ich uwolnienie, dowiedział się The Financial Times.

Zobacz więcej

Mohammed ibn Salman

Reuters/Forum

W niektórych przypadkach „cena” za uwolnienie to 70 proc. majątku, twierdzi gazeta. Gdyby plan zadziałała, kasa królestwa zostałaby zasilona miliardami dolarów.
Na początku listopada książę Mohammed ibn Salman niespodziewanie nakazał aresztowania prominentnych osób z rodu królewskiego i bogatych biznesmenów. Zatrzymany został m.in. jeden z najbardziej znanych na świecie saudyjskich inwestorów i miliarderów, książę Alwaleed ibn Talal. Oficjalnym powodem aresztowań było uwikłanie prominentów w korupcję. Nieoficjalnie mówiło się o tym, że to próba zwiększenia władzy przez 32-letniego księcia w jego oczekiwanym  dążeniu do objęcia tronu królestwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Arabia Saudyjska: wolność za 70 proc. majątku