ARiMR: 60 proc. rolników złożyło już wnioski o dopłaty bezpośrednie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-05-2005, 15:43

Prawie 60 proc. rolników złożyło do 5 maja wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2005 rok. Wnioski przyjmowane będą do 15 maja tego roku - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prasowa Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa (ARiMR) Iwona Musiał.

Prawie 60 proc. rolników złożyło do 5 maja wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2005 rok. Wnioski przyjmowane będą do 15 maja tego roku - poinformowała w piątek PAP rzeczniczka prasowa Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa (ARiMR) Iwona Musiał.

Rzeczniczka zaznaczyła, że w tym roku Agencja szacuje, iż wnioski złoży ok. 1,5 mln rolników, tj. o 100 tys. więcej niż w 2004 roku.

Musiał podkreśliła, że z każdym dniem do biur powiatowych ARiMR zgłasza się coraz więcej rolników i już są kolejki. Dziennie przyjmowanych jest w całym kraju przeciętnie ponad 70 tys. wniosków.

W związku z tym prezes Agencji zdecydował o wydłużeniu godzin pracy w najbliższe weekendy. I tak, 7 i 8 maja biura będą czynne w godz. 8-18, a 14 i 15 maja w godz. 8-20. W dni powszednie obowiązuje dwuzmianowy tryb pracy w godz. 8-20.

Musiał dodała, że praktycznie placówki będą czynne do czasu obsłużenia ostatniego klienta. "Żaden rolnik nie odejdzie z kwitkiem" - zapewniła.

Dotychczas, pod względem liczby  złożonych wniosków, przodują woj. lubelskie i mazowieckie, najmniej ich wpłynęło w woj. lubuskim, opolskim i zachodniopomorskim. Najwięcej, bo 70 proc. rolników, dopełniło formalności w woj. podkarpackim.

Rzecznik przypomniała, że biura powiatowe Agencji będą przyjmowały wnioski do 15 maja. Po tym terminie, wnioski będą wprawdzie przyjmowane jeszcze do 9 czerwca, ale za każdy dzień zwłoki rolnikowi będzie odliczany 1 proc. płatności.

Wypłaty dopłat we wszystkich krajach Unii będą trwały od 1 grudnia 2005 r. do 30 czerwca 2006 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane