ARiMR: 93 tys. kontroli gospodarstw rolnych do końca sierpnia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-06-2006, 12:54

93 tys. gospodarstw rolnych ma być skontrolowanych do końca sierpnia w związku z wnioskami o dopłaty bezpośrednie - poinformowała w poniedziałek w komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

93 tys. gospodarstw rolnych ma być skontrolowanych do końca sierpnia w związku z wnioskami o dopłaty bezpośrednie - poinformowała w poniedziałek w komunikacie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).  

Jak podała ARiMR, terenowe kontrole tegorocznych wniosków o płatności bezpośrednie i płatności z tytułu prowadzenia działalności rolniczej na terenach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW), rozpoczęły się 5 czerwca.

"Do końca sierpnia będzie przeprowadzonych 93 tys. kontroli, z czego około 21,5 tys. metodą foto (na podstawie zdjęć satelitarnych lub lotniczych), a pozostałe tradycyjną metodą inspekcji terenowej. W pierwszej kolejności do kontroli wskazano 12 tys. 261 gospodarstw. W 5 tys. 376 gospodarstwach zostanie przeprowadzona również kontrola wniosków o płatność z tytułu ONW" - czytamy w komunikacie Agencji.

"Wcześniejsze rozpoczęcie w tym roku kontroli na miejscu pozwoli przeprowadzić je do końca sierpnia br. Powinno to zapewnić sprawniejszy przebieg przyszłej kampanii płatności bezpośrednich, tak by pieniądze, wykorzystywane m.in. na zakup środków produkcji, zasiliły budżety gospodarstw rolnych jeszcze przed rozpoczęciem wiosennych prac polowych" - dodaje Agencja.

W 2005 r. kontrole rozpoczęto 15 lipca.

Kontrole będą przeprowadzone w postaci inspekcji terenowych przez wykonawców zewnętrznych, wyłonionych w przetargach.

Na podstawie dwuletnich umów z ARiMR w 12 województwach kontrole wykonywać będą ci sami wykonawcy, którzy realizowali je w 2005 r. W woj.: łódzkim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim kontrole przeprowadzą podmioty wyłonione w przetargu, który obecnie dobiega końca. W tych województwach, do rozpoczęcia kontroli przez firmy wybrane w przetargu, będą je prowadzić pracownicy Agencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / ARiMR: 93 tys. kontroli gospodarstw rolnych do końca sierpnia