Czytasz dzięki

ARP zainwestuje w radomskie hale po Łuczniku

  • PAP
opublikowano: 03-07-2020, 18:07

Agencja Rozwoju Przemysłu zainwestuje ok. 24 mln zł w radomskie hale po Łuczniku - poinformowała w piątek Agencja. W zmodernizowanym obiekcie ma powstać nowoczesny biurowiec.

Jak poinformowano, obecnie kończą się prace projektowe przebudowy kompleksu produkcyjno-biurowego położonego w Radomiu przy ul. Tarnobrzeskiej. Ich zakończenie przewidziane jest na pierwszą połowę lipca, a jesienią Agencja chce ogłosić postępowanie przetargowe, by wyłonić inwestora zastępczego i wykonawcę robót budowlanych.

Celem przeprowadzenia modernizacji budynku, który powstał w 1978 roku, jest - jak czytamy - "poprawa sprawności technicznej obiektów oraz dostosowanie ich do obecnych standardów i oczekiwań najemców lokali biurowych".

Wskazano, że prace budowlane zostały podzielone na pięć etapów ściśle dopasowanych do pracy obecnych najemców. Zakres prac modernizacyjnych hali obejmuje w głównej mierze wymianę dachu, ścian zewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji wewnętrznych oraz ogólne usprawnienie i unowocześnienie układu funkcjonalno-użytkowego.

Wskazano, że "prace w budynku 9B polegają na gruntownej przebudowie budynku celem dostosowania do planowanej funkcji obsługi socjalno-biurowej zmodernizowanej części hali nr 9. Dodatkowo dla hali nr 9 i budynku nr 9B zaproponowane zostały nowe plany na zagospodarowanie terenów zewnętrznych dla lepszej komunikacji samochodowej". Dodano, że w ramach rewitalizacji na rok 2021 jest również planowany remont elewacji budynku 9A. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane