ASML liczy na udaną końcówkę roku

opublikowano: 17-10-2018, 08:18

Koncern ASML Holdings, jeden z czołowych światowych wytwórców urządzeń do produkcji układów scalonych przebił prognozy rynku odnośnie wyników za miniony kwartał. Jego projekcja na końcówkę roku również okazuje się ambitniejsza od założeń analityków.

Holenderska spółka zawdzięcza to m.in. pięciu nowym zamówieniom na nowoczesne maszyny litograficzne jakie pozyskał w III kwartale 2018 r.

Przychody ze sprzedaży wyniosły w okresie lipiec-wrzesień 2,78 mld EUR i nieznacznie przekroczyły medianę prognoz ekonomistów, kształtującą się na poziomie 2,75 mld EUR. 

Firma oczekuje, że w bieżącym kwartale przychody zwiększą się do 3 mld EUR (rynek spodziewa się wyniku o 100 mln EUR niższego). Z kolei marża brutto ma wynieść około 48 proc. wobec prognozowanej przez analityków rzędu 45,3 proc. 

W III kwartale firma zdobyła zamówienia m.in. od takich gigantów sektora mikroprocesorów jak Intel i Samsung Electronics na nowoczesne zestawy zwane „extreme ultraviolet lithography systems”, a wartość każdego z nich przekracza 100 mln EUR. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu