Asseco zakontraktowało w ZUS 100 mln zł, IBM 75 mln zł

opublikowano: 16-03-2018, 13:50
aktualizacja: 16-03-2018, 13:52

W 2017 r. z firm informatycznych kontrakty z centralą ZUS o największej wartości podpisała grupa Asseco Poland oraz IBM. Wśród wszystkich ubiegłorocznych kontrahentów zakładu niekwestionowanym liderem jest Poczta Polska.

Z zestawienia opublikowanego przez ZUS wynika, że Asseco Poland podpisało w 2017 r. umowy z centralą zakładu na łączną kwotę 103,5 mln zł. Na wartość tę składa się dziesięć umów wykonawczych w ramach umowy rozwojowej na KSI oraz warta 45,2 mln zł umowa zależnej Asseco Data Systems na modyfikację systemu emertytalno-rentowego EMIR-SEKS. Dla porównania rok wcześniej Asseco podpisało pieć umów wykonawczych w ramach umowy rozwojowej, a ich wartość wyniosła niecałe 30 mln zł. 

IBM Polska podpisał w ubiegłym roku tylko jedną umowę z zakładem, ale o istotnej wartości. To warte 75 mln zł zlecenie na udzielenie uprawnień licencyjnych na oprogramowanie systemowe środowiska mainframe oraz świadczenie usług wsparcia. Kontrakt jest dwuletni. W 2016 r. IBM zdobył też jedną umowę z ZUS, ale za niecałe 4 mln zł. 

Sygnity w 2017 r. podpisało z ZUS umowę za 2,8 mln zł na zakup licencji EDB Postgres Advanced Server wraz z trzyletnim wsparciem.

Orange Polska podpisał w 2017 r. z centralą ZUS cztery umowy za niecałe 12 mln zł. Zlecenie o największej wartości to wart 6,5 mln zł kontrakt na usług telefonii komórkowej i internetu bezprzewodowego oraz zakup telefonów komórkowych i modemów bezprzewodowych.

Wśród wszystkich firm, które w ubiegłym roku zdobyły kontrakty w ZUS niekwestionowanym liderem jest Poczta Polska. Podpisała z centralą zakładu cztery umowy na łączną wartość 1,27 mld zł. Dwie największe to warta blisko 930 mln zł czteroletnia umowa na doręczanie świadczeń w formie przekazów pocztowych. Druga to umowa za 342 mln zł na dostarczanie korespondencji pocztowej w latach 2018-2020 r. 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu