Austriacy wyłożą 60 mln euro na lotnisko w Sochaczewie

IAR
opublikowano: 09-02-2009, 12:06

Austriacki fundusz inwestycyjny Airport International specjalizujący się w budowie lotnisk wyłoży 60 mln euro na  przebudowę byłego lądowiska wojskowego w Sochaczewie na międzynarodowy port lotniczy. Inwestycja ma być zakończona na EURO 2012.

Hans-Peter Dohr, członek zarządu Airport International, zapowiedział w rozmowie z austriackim dziennikiem gospodarczym "WirtschaftsBlatt", że pieniądze na budowę będą pochodziły w 100 proc. ze środków funduszu. W przyszłości lotnisko w Sochaczewie mogłoby być wykorzystywane przez tanich przewoźników, dla których Okęcie jest zbyt ciasne i zbyt drogie.

Fundusz Airport International, który zainteresował się Sochaczewem jeszcze jako Meinl Airport International, zmienił w lecie zarząd. Nowe władze podtrzymały wszystkie obowiązania inwestycyjne poprzedników, w tym także obietnicę zainwestowania w Sochaczewie 210 mln euro.

Zarząd Airport International ma nadzieję na dofinansowanie inwestycji z funduszy europejskich, z których do 2013 r. ma popłynąć 1,2 mld euro na rozbudowę polskich lotnisk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane