Aviva zainteresowana inwestycjami w Polsce

opublikowano: 19-01-2018, 09:51
aktualizacja: 19-01-2018, 09:52

Prezes Mark Wilson powiedział menedżerom spółki z 15 państw, aby poszukali transakcji, na które Aviva mogłaby wydać zgromadzony kapitał, donosi The Irish Times.

- Mieliśmy wszystkich prezesów tuż przed świętami i powiedzieliśmy im, że mamy bardzo dużo zgromadzonej gotówki. Nie będę robił wielkich transakcji, lubię taktyczne posunięcia – powiedział dziennikowi Wilson.

Mark Wilson
fot. Bloomberg

Prezes Avivy sygnalizował w listopadzie, że szuka możliwości fuzji i przejęć, deklarował chęć zwiększenia dywidendy i pozbycia się drogiego długu. Spodziewał się, że spółce uda się pozyskać 3 mld GBP dodatkowej gotówki.

Wilson podkreślił, że choć jeśli chodzi o transakcje, to „nie ma nic konkretnego na myśli”, to jako miejsce ich przeprowadzenia wskazał „Polskę lub Turcję lub Kanadę”. 

Prezes Avivy deklarował chęć przejmowania w Polsce już we wrześniu ubiegłego roku w rozmowie z Pulsem Biznesu.

- Jesteśmy numerem dwa w ubezpieczeniach na życie, w majątkowych jesteśmy za mali, plasujemy się około 10. miejsca na rynku. Mamy dużo kapitału i jeśli pojawi się okazja do zwiększania udziału w rynku przez przejęcia, to chętnie z niej skorzystamy - mówił wówczas.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, irishtimes.com

Polecane