Awantura w Sejmie, poszło o Stoen

Agnieszka Berger
18-10-2002, 00:00

Naczelny Komitet Wykonawczy PSL zwrócił się do premiera z propozycją „dokonania zmian strukturalnych, zmierzających do połączenia resortów skarbu państwa i gospodarki w celu usprawnienia zarządzania gospodarką i majątkiem państwa”. Stronnictwo przedstawiło wniosek w tej sprawie w toku burzliwych wydarzeń w Sejmie związanych z prywatyzacją Stoenu — warszawskiego dystrybutora energii.

Gabriel Janowski, poseł LPR, który swoim środowym protestem przeciwko sprzedaży spółki niemieckiej firmie RWE doprowadził do całodniowej przerwy w obradach Sejmu, znalazł w czwartek godnych naśladowców. Kilkunastu posłów Samoobrony z Andrzejem Lepperem na czele otoczyło na sejmowej mównicy Wiesława Kaczmarka, ministra skarbu, którego wcześniej poproszono o przedstawienie informacji na temat prywatyzacji Stoenu. Domagali się, podobnie jak przedstawiciele LPR, ujawnienia przez szefa MSP umowy zawartej z RWE. Minister odmówił.

— W każdym cywilizowanym kraju, a za taki uważa się Polskę, trzeba dotrzymywać stosunków partnerskich, tajemnicy handlowej i nie wchodzi w grę ujawnienie umowy — powiedział Wiesław Kaczmarek.

Tomasz Nałęcz, wicemarszałek Sejmu, wykluczył grupę posłów z Samoobrony z udziału w obradach. Ukarani odmówili opuszczenia sali. W efekcie posiedzenie zamknięto i przełożono na 28 października, dzień po wyborach samorządowych. PSL wnioskuje, aby podczas następnych obrad odbyła się debata na temat przyszłości energetyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Berger

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Awantura w Sejmie, poszło o Stoen