Axel Springer rozważa fuzję lub przejęcie firmy z branży AI

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2023-06-09 12:21

Prezes Matthias Doepfner ujawnił, że kierowany przez niego koncern medialny Axel Springer stworzy zespół, który zajmie się przygotowaniem fuzji lub przejęcia firmy specjalizującej się w sztucznej inteligencji (AI), informuje Reuters.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

Agencja dotarła do wewnętrznego podcastu, skierowanego do pracowników niemieckiego koncernu. Doepfner mówi w nim, że Axel Springer jest szczególnie zainteresowany technologiami AI, które pozwolą całkowicie zmienić modele biznesowe reklamy, e-commerce i dziennikarstwa w spółce. Podkreślił, że tak jak należący do koncernu portal z ofertami pracy StepStone, AI będzie wyzwaniem dla tradycyjnego dziennikarstwa prasowego w Axel Springer.

Mathias Doepfner, fot. Bloomberg
Mathias Doepfner, fot. Bloomberg

- Jeśli ktoś chce zabić dziennikarstwo, OK, niech da nam zrozumieć jak i dlaczego, a my, dziennikarze, zrobimy to sami – powiedział Doepfner.

Goldman Sachs prognozował, że do 2025 roku nawet 300 mln miejsc pracy może być zastąpione na świecie przez sztuczną inteligencję.