BAH może wypłacić zaliczkę na dywidendę

opublikowano: 18-12-2018, 07:29

Spełnił się warunek wypłaty przez British Automotive Holding zaliczki na poczet dywidendy za rok obrotowy 2018.

Warunkiem tym była zgoda instytucji finansowej, która udzielona została... pod warunkiem udzielenia spółce zależnej emitenta - British Automotive Polska [BAP] przez głównego akcjonariusza British Automotive Holding - spółkę Książek Holding Sp. z o.o., pożyczki podporządkowanej w kwocie 6,2 mln zł pod zawarte z instytucją finansową przez BAP umowy dotyczące finansowania działalności spółek z grupy. Drugim warunkiem było, aby wysokość zaliczki na poczet dywidendy nie przekroczyła "50 proc. szacowanego zysku BAP za 2018 rok".

"Zawarcie w oświadczeniu instytucji finansowej ww. warunku zostało uzasadnione możliwością wystąpienia ryzyka spadku wskaźnika "kapitał własny/suma bilansowa" ze względu na zrealizowane w 2018 roku oraz planowane w 2019 roku "dwucyfrowe wzrosty sprzedaży" a także "realizację ambitnego kapitałochłonnego planu inwestycyjnego w sieć dilerską" i będzie obowiązywać do czasu pozytywnej weryfikacji wskaźnika w kolejnym kwartale" - dodano.

BAP występując w charakterze pożyczkobiorcy zawarł wczoraj ze spółką Książek Holding Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie stosowną umowę pożyczki, spełniając w ten sposób postawiony przez instytucję finansową warunek.

Dywidenda zaliczkowa wyniesie 0,26 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu