Bank centralny Szwajcarii nie interweniował

opublikowano: 20-01-2020, 12:17

Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) powstrzymał się od interwencji w ubiegłym tygodniu kiedy doszło do umocnienia franka do najwyższego poziomu od prawie trzech lat.

Dane o depozytach na życzenie w SNB, uważane za sygnał wczesnego ostrzegania o aktywności banku centralnego na rynku, wzrosły o ok. 1,3 mld CHF do 585,9 mld CHF w tygodniu zakończonym 17 stycznia. Ekonomista Credit Suisse Maxime Botteron uważa, że dane są zgodne z sezonowymi fluktuacjami. Analitycy zgadzają się, że sugeruje to iż bank centralny powstrzymał się od interwencji.  

Thomas Stucki, szef inwestycji w St. Galler Kantonalbank uważa, że SNB nie zrezygnuje z selektywnych interwencji. Podkreśla, że średnie umocnienia w zakresie 1,5-2,0 proc. rocznie dadzą się kontrolować przez bank centralny.

- Nasz scenariusz bazowy jest taki, że umocnienia franka się zakończy, ale w przypadku osłabienia perspektyw eurolandu aprecjacyjny dryf może powrócić – powiedział Christin Tuxen, szef analizy walutowej w Danske Banku.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu