Bank: inwestorzy obstawiają osłabienie euro najmocniej od 2020 roku

opublikowano: 19-08-2022, 18:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bank of New York Mellon wskazuje, że pogarszająca się sytuacja gospodarcza eurolandu wraz z rosnącym ryzykiem geopolitycznym skłaniają inwestorów do najmocniejszej gry na osłabienie euro od października 2020 roku, donosi Bloomberg.

Daniel Tenengauzer, strateg banku uważa, że w przeciwieństwie do sytuacji z 2020 roku, kiedy inwestorzy z powodu błędnych oczekiwań stracili na grze na osłabienie euro, obecnie mają uzasadnione powody aby spodziewać się dalszego osłabienia wspólnej waluty. W raporcie opublikowanym w piątek ujawnił, że analiza własnej bazy banku pozycji forward i swapów walutowych wskazała iż inwestorzy trzymają obecnie tzw. krótkie pozycje na euro w niemal wszystkich głównych walutach, w tym dolarze, funcie brytyjskim i franku szwajcarskim.

Bloomberg przypomina, że euro słabło w lipcu do 99,52 USD, przełamując parytet z dolarem po raz pierwszy od dwóch dekad. Choć od tego czasu lekko się umocniło, to wciąż jest bliskie parytetu. Obecnie słabnie o 0,5 proc. do 1,0040 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane