Bank Millennium ogłosił strategę na lata 2022-2024

opublikowano: 06-12-2021, 07:40
aktualizacja: 06-12-2021, 07:43

Bank Millennium chce do 2024 r. podwoić zysk netto do 2 mld zł i osiągnąć powtarzalne ROE na poziomie około 14 proc.

Bank ogłosił strategię do 2024 r., której cele finansowe mają zostać osiągnięte dzięki wzrostowi przychodów we wszystkich segmentach, w segmencie przedsiębiorstw przede wszystkich jednak w produktach o niskiej wadzie ryzyka.

Założono także dalszą poprawę efektywności i osiągniecie wskaźnika koszty/dochody na poziomie poniżej 37 proc. do 2024 r.

Bank ma utrzymać udział kredytów nieregularnych poniżej 4,7 proc.

Celem jest także obniżenie ekspozycji na ryzyko związane z portfelem kredytów frankowych.

“Jesteśmy na dobrej drodze do redukcji tej ekspozycji zarówno w ujęciu bezwzględnym, jak i względnym. Dążymy do obniżenia jej do około 7 proc. portfela kredytowego ogółem z obecnego poziomu około 14 proc.” - podano.

“Intensywnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu wespół z naszymi klientami i dostrzegamy korzystną ścieżkę w postaci rozwiązań ugodowych, których liczba jak dotąd w bieżącym roku przeważyła nad liczbą nowych pozwów sądowych. W ciągu najbliższych 12 miesięcy spodziewamy się utrzymania tempa skutecznych negocjacji z naszymi klientami” - dodano.

W strategii nie wspomniano o dywidendzie.

Zobacz całą strategię Banku Millennium>>

“Wierzymy, że kluczowe powtarzalne cele są w zasięgu Banku Millennium. Niemniej jednak jesteśmy nieco rozczarowani, że bank nie zadeklarował przystąpienia do programu rozliczeń CHF prowadzonego przez KNF i tym samym nie widać, czy jeszcze w 2021 roku bank utworzy jedną ogólną rezerwę walutową na spory prawne. Uważamy, że jest duża szansa na kontynuację zawiązywania rezerw na kredyty we frankach również w 2022 r., co negatywnie może odbijać się na sentymencie” - komentują analitycy BM mBanku.

Na początku sesji w poniedziałek kurs Millennium rósł o 0,24 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane