Bank Światowy: emigranci wyślą do kraju o 142 mld USD mniej pieniędzy

opublikowano: 22-04-2020, 16:04

Bank Światowy spodziewa się w tym roku największego spadku kwoty pieniędzy wysyłanych do macierzystych krajów przez emigrantów zarobkowych, donosi Reuters.

Spadek o 142 mld USD, czyli o 20 proc., kwoty przesyłanych pieniędzy do kraju przez emigrantów to skutek pandemii koronawirusa, która sparaliżowała globalną gospodarkę. Bank Światowy zwraca uwagę, że będzie on prawie czterokrotnie większy niż w kryzysowym 2009 roku.

Fot. Bloomberg

Dilip Ratha, główny autor raportu Banku Światowego o wpływie pandemii na ilość pieniędzy przesyłanych przez emigrantów podkreślił, że dotychczasowy spadek jest największy od 1980 roku, czyli od kiedy dysponujemy danymi.

W 2019 roku emigranci wysłali do macierzystych krajów 714 mld USD. Bank Światowy prognozuje, że w 2021 roku kwota pieniędzy wysłanych przez emigrantów wzrośnie o ponad 5 proc. do 602 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane