Czytasz dzięki

Będzie boom na tenis

PAP, DI
opublikowano: 10-10-2020, 21:07

Iga Świątek została w sobotę pierwszą osobą z Polski, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu. Tenisistka pokonała rozstawioną z numerem czwartym Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1.

„Jestem przekonany, że wygranie przez Igę Świątek turnieju French Open spowoduje boom na tenis, będzie ruch przy zapisach do klubów. Tak było po sukcesach Agnieszki Radwańskiej” – powiedział dyrektor Górnika Bytom Dariusz Łukaszewski.

„Tenis w Polsce przebił w ostatnich dniach piłkę nożną. To nie może dziwić, kiedy uświadomimy sobie, jaki sukces odniosła Iga w dyscyplinie, w której mistrz jest zawsze jeden. W innych sportach są medale, mówi się, że ktoś zajął trzecie, piąte miejsce. Tu jest inaczej” – dodał dyrektor, który jako dziecko trafił na kort zachęconych sukcesami Wojciecha Fibaka.

Świątek przesunęła się po sobotniej wygranej w Paryżu na 17. pozycję w światowym rankingu.

„My się nią chwaliliśmy, mówiliśmy, że jest taka zawodniczka, ale jeśli ktoś nie zna specyfiki tenisa, mógł powiedzieć: zaraz, chwalicie ją, a ona przecież jest 54.! W innych dyscyplinach są zawodnicy wyżej klasyfikowani. Nie każdy sport i nie każdy medal jest taki sam, dojście do takiego wyniku jest różne” – stwierdził wiceprezes PZT.

Po zakończeniu paryskiego finału kamery telewizyjne skupiły się niemal wyłącznie na cieszącej się Polce.

„Czasami lepiej chyba odpaść w półfinale, bo ten, kto odpada w finale jest nikim. Patrzyłem na Amerykankę siedzącą ze łzami w oczach. Iga wbiegła na trybuny do najbliższych, a ona musiała czekać na dekorację, nie mogła zejść z kortu i się wypłakać. Kamera pokazała ją na dwie sekundy” – dodał.

Przypomniał ze śmiechem, że Świątek zapewne nie wspomina najlepiej kortów Górnika.

„Przyjechała do Bytomia kilka lat temu na międzynarodowy turniej juniorski ITF (2015). Była rozstawiona z numerem dwa. Była zapowiadana przez nas jako wielka nadzieja polskiego tenisa, dziewczyna, o której wszyscy kiedyś usłyszą. Tymczasem nieoczekiwanie przegrała w pierwszej rundzie. Ale to się zdarza, przecież to sport” podsumował Łukaszewski.

Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
×
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane