Berkshire zwiększa zaangażowanie w Niemczech

opublikowano: 05-03-2018, 12:46
aktualizacja: 05-03-2018, 12:48

Sieć pośrednictwa nieruchomości w Berkshire Hathaway, wehikule inwestycyjnym należącym do legendarnego miliardera Warrena Buffetta, dodaje do swojego por folio pierwszego międzynarodowego franczyzobiorcę w Berlinie, poszerzając powiązania konglomeratu z Niemcami, donosi serwis MarketWatch.

Berkshire Hathaway HomeServices poinformował, że do sieci franczyzowej dołączyła firma Rubina Real Estate z siedzibą w Berlinie, zaś Rubina zmieni nazwę na Berkshire Hathaway HomeServices Rubina Real Estate w przyszłym miesiącu.

Amerykański gigant inwestycyjny dokonał w ostatnich latach dwóch przejęć w Niemczech i szuka kolejnych. W ubiegłym roku kupił także udziały w niemieckiej firmie chemicznej Lanxess AG.

To rynek, do którego Berkshire Hathaway jest bardzo dobrze dostrojony, wierzymy, że marka będzie tam dobrze się rozwijać i  zostanie dobrze przyjęta - powiedział Peter Turtzo, starszy wiceprezes ds. międzynarodowych operacji BHHS.

BHHS planuje kontynuować ekspansję międzynarodową i poszukuje celów inwestycyjnych w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Sieć ma 1400 biur z ponad 45 tys. agentów.

Działalność Berkshire w zakresie nieruchomości, obejmująca własnych i franczyzowych brokerów, wypracowała w ubiegłym roku zysk rzędu  220 mln USD, o 5 mln niższy niż w 2016 r.

BHHS jest spółką zależną HomeServices of America, której właścicielem jest Berkshire Hathaway Energy.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu