Bezpieczne finansowanie w Santander Leasing

opublikowano: 30-09-2018, 22:00

Zmiana marki Banku Zachodniego WBK na Santander Bank Polska pociągnęła za sobą także zmiany nazw spółek z Grupy Kapitałowej BZ WBK. Nową nazwę ma m.in. Santander Leasing.

W przypadku Santander Leasing — zresztą dokładnie tak jak i w przypadku banku — zmieniają się jedynie nazwa i wizerunek. Sposób prowadzenia działalności pozostaje bez zmian. Spółka nadal będzie się wyróżniać na rynku uniwersalną ofertą obejmującą finansowanie szerokiej gamy środków trwałych a przede wszystkim ogólnymi zapisami umów leasingu, które są przejrzyste i bezpieczne dla klientów. Jako firma uniwersalna, Santander Leasing obsługuje zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze, małe i średnie przedsiębiorstwa, aż po największe korporacje. Spółka finansuje szeroki zakres środków trwałych — od aut osobowych, przez maszyny i urządzenia, aż po samoloty i nieruchomości. Santander Leasing podobnie jak bank, uwzględnia specyficzne potrzeby wybranych grup klientów, którymi są np. rolnicy czy osoby wykonujące wolne zawody.

Wzrosty powyżej rynku

Santander Leasing uważa, że stosowanie najwyższych standardów we współpracy z klientami będzie skutecznie wspierać wzrost wyników biznesu spółki w najbliższych latach.

— Branża leasingowa rośnie prawie dwa razy szybciej niż sprzedaż nowych samochodów, co potwierdza coraz większą popularność leasingu. Firmy doceniają jednak nasze podejście w szczególny sposób, bo Santander Leasing partycypuje w tym wzroście osiągając np. w finansowaniu pojazdów dynamikę wyższą niż średnia dla rynku — mówi Tomasz Sudaj, dyrektor zarządzający ds. strategii Santander Leasing.

Wartość pojazdów sfinansowanych przez firmy leasingowe urosła w ujęciu rocznym o 19,7 proc. w tym samym czasie wzrost w Santander Leasing przekroczył 27,1 proc.

Transparentność i rzetelność działania

Spółka, jeszcze jako BZ WBK Leasing, zdobyła pierwsze miejsce w rankingu warunków umowy leasingu (OWUL). Co więcej to było już drugie z rzędu wyróżnienie podkreślające rzetelność i jednoznaczność w określaniu wzajemnych praw i obowiązków klienta i firmy leasingowej. Znajdują się tam zasady użytkowania przedmiotu leasingu, warunki jego nabycia, wypowiedzenia umowy oraz zasady wyliczenia kosztów z tym związanych. OWUL określa konkretne zasady postępowania w różnych sytuacjach, zarówno tych standardowych, jak i zupełnie losowych. Z dokumentu dowiemy się na przykład co się dzieje w przypadku opóźnień w wydaniu przedmiotu przez dostawcę, zmiany stóp procentowych czy też w sytuacji kiedy przedmiot ulegnie zniszczeniu w wyniku wypadku. Dobre zapisy umowy dają prawa i obowiązki obu stronom, np. jasno określają czas rozliczenia czy zwrotu nadpłaty przez firmę leasingową.

Oferta dla startupów i nie tylko

Jeśli chodzi o finansowanie aut, to Santander Leasing oferuje je na okres od 12 do aż 72 miesięcy. Pierwsza opłata może wynieść od 1 proc. wartości pojazdu. Klient ma możliwość uzyskania rabatów oferowanych przez sieć współpracujących dealerów, karty paliwowej, atrakcyjnej oferty ubezpieczenia komunikacyjnego, assistance oraz GAP. Spółka oferuje również gwarancję niezmienności raty, dzięki której klient może zabezpieczyć swoje przedsiębiorstwo przed ryzykiem stóp procentowych i dzięki stabilizacji kosztów odsetkowych łatwiej zaplanować finansowanie.

Santander Leasing, jako jedna z niewielu firm, oferuje także finansowanie start-upów. Nawet firma, która dopiero rozpoczęła działalność w ramach produktu Autoleasing może sfinansować samochód osobowy lub ciężarowy do 3,5 t, którego wartość nie przekracza 150 tys. zł. Mogą to być auta używane do 6 lat. Minimalna opłata wstępna w przypadku tego produktu wynosi 20 proc. Pozostałą część płatności przedsiębiorca może rozłożyć nawet na 60 miesięcy.

Materiał przygotowany we współpracy z Santander Bank Polska

 

Santander Leasing

Najbardziej transparentne i bezpieczne dla klientów zapisy ogólnych warunków umów leasingu, potwierdzone pierwszym miejscem w rankingu niezależnych ekspertów.

Atrakcyjna oferta finansowania samochodów, w tym np. promocje we współpracy z dealerami, tj. Subaru z oprocentowaniem od 0 proc. nawet na 3 lata czy Infinity z leasingiem od 100 proc.

Finansowanie maszyn i urządzeń z udziałem własnym od 0 proc., w tym we współpracy z dostawcami i producentami, dostosowane do klienta (np. karencja w spłacie, dostosowanie do sezonowości), a przy finansowaniu pożyczką możliwość uzyskania dofinansowania ze środków UE

Wsparcie inwestycji proekologicznych w postaci leasingu 100 proc. na finansowanie aut z napędem elektrycznym oraz finansowanie z EBOR na unowocześnienie linii produkcyjnych.

Duży wybór ubezpieczeń (majątkowe, komunikacyjne, na życie, GAP, assistance) i usług dodatkowych (karty paliwowe).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu