Bhutan wprowadzi najwyższy na świecie podatek turystyczny

  • PAP
opublikowano: 30-07-2022, 09:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bhutan wprowadzi od września najwyższy podatek turystyczny na świecie - informuje tamtejszy dziennik „Kuensel”. Turyści w "ostatnim królestwie w Himalajach” będą musieli płacić 200 dolarów dziennie za osobę „na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

Thimphu, stolica Bhutanu
Thimphu, stolica Bhutanu
Sergi Reboredo / Universal Images Group / Forum

Na razie, ze względu na pandemię Covid-19, odwiedzanie tego kraju jest niemożliwe, ale granice zostaną otwarte 23 września.

Dziennik cytuje przedstawicieli rządu, którzy argumentują, że kraj powinien stać się miejscem dla "jakościowych" podróżnych i należy powstrzymać masową turystykę. Ustawa o podatku turystycznym została przyjęta w czerwcu.

To posunięcie będzie uważnie obserwowane przez inne rządy i agencje turystyczne w innych krajach - zauważa brytyjski dziennik "Financial Times". Gazeta wskazuje na wątpliwości, jakie mają operatorzy turystyczni w Bhutanie, którzy obawiają się, że opłata zahamuje ruch turystyczny, a jest on niezwykle potrzebny, by ożywić sektor znajdujący się w stagnacji ze względu na pandemię Covid-19.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane