BIK nie dogadał się z inwestorami

opublikowano: 13-04-2016, 12:04

Oferta publiczna spółki deweloperskiej Biuro Inwestycji Kapitałowych została zawieszona.

Zarząd dewelopera oraz sprzedający rozważą powrót do IPO w sytuacji poprawy koniunktury na rynku kapitałowym - podano w komunikacie, wyjaśniając, że w procesie budowy księgi popytu nie udało się osiągnąć porozumienia między spółką i sprzedającym a inwestorami co do dyskonta w wartości firmy.

„W ramach spotkań z inwestorami spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem naszą ofertą. Doceniali Oni nasz model biznesu i dobre perspektywy rozwoju. Jednak ze względu na wymagającą sytuację na rynku kapitałowym oczekiwane było zbyt duże dyskonto do wartości firmy, które implikowało cenę emisyjną oraz cenę sprzedaży akcji na nieakceptowanym przez nas poziomie, a tym samym byłoby szkodliwe z punktu widzenia interesów obecnych akcjonariuszy, spółki i dalszego rozwoju. Znamy swoją wartość i nie mogliśmy zgodzić się na takie warunki. Nie rezygnujemy całkowicie z przeprowadzenia Oferty Publicznej i planów debiutu giełdowego. Rozważymy powrót do IPO w sytuacji lepszej koniunktury na rynku kapitałowym” – powiedział Mirosław Koszany, prezes BIK.

W ofercie publicznej znalazło się 1,13 mln nowych akcji oraz 569 tys. istniejących, sprzedawanych przez Belancor sp. z o.o. Wpływy netto z emisji szacowano na 22,5 mln zł.

Celem emisyjnym była rozbudowa Centrum Logistycznego w Sosnowcu, budowa Centrum Logistycznego Kraków III oraz budowa Parku Handlowego w Dzierżoniowie. 

Grupa zarządza trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu