Bioinformatyk - zawód z przyszłością

DCZ
18-02-2011, 09:42

Aż trzykrotnie w ciągu czterech lat wzrosła liczba ofert studiów dla bioinformatyków - wynika z raportu Amerykańskiego Towarzystwa na Rzecz Nauki i Technologii.

- Nauki medyczne, biotechnologia i biochemia generują ogromną liczbę danych. Specjalistom: lekarzom, analitykom, diagnostom do pracy potrzebne są dane już usystematyzowane. Aby dobrze nimi operować, trzeba mieć nie tylko dużą wiedzę z zakresu nauk biologicznych, ale również warsztat informatyczny. Jest zatem zapotrzebowanie na dobrze wyszkolone kadry bioinformatyczne. Potrzebujemy specjalistów do wprowadzenia ładu w ten rosnący natłok informacji - mówi dr hab. Marek Zagulski, prezes zarządu Genomed.

Jest coraz większe zapotrzebowanie na dobrze wyszkolone kadry bioinformatyczne.
Zobacz więcej

Jest coraz większe zapotrzebowanie na dobrze wyszkolone kadry bioinformatyczne.

Od kilkunastu lat biologia i informatyka są jednymi z najliczniej rekrutujących i najlepiej płacących branż. Średnie zarobki w branży IT w Polsce w 2010 r. to prawie 10 tys. zł. Dla osób, które mają wiedzę łączącą te dwie dziedziny pracy raczej nie zabraknie.

Pierwsze w Polsce interdyscyplinarne studia doktoranckie z zakresu bioinformatyki uruchomi w przyszłym roku Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Współtwórcami kierunku są spółka Genomed i Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach. Kandydować mogą osoby z wykształceniem biomedycznym (biologia, biotechnologia, medycyna, analityka kliniczna) i absolwenci informatyki, fizyki, chemii lub kierunków pokrewnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bioinformatyk - zawód z przyszłością