Bioinformatyk - zawód z przyszłością

DCZ
opublikowano: 18-02-2011, 09:42

Aż trzykrotnie w ciągu czterech lat wzrosła liczba ofert studiów dla bioinformatyków - wynika z raportu Amerykańskiego Towarzystwa na Rzecz Nauki i Technologii.

- Nauki medyczne, biotechnologia i biochemia generują ogromną liczbę danych. Specjalistom: lekarzom, analitykom, diagnostom do pracy potrzebne są dane już usystematyzowane. Aby dobrze nimi operować, trzeba mieć nie tylko dużą wiedzę z zakresu nauk biologicznych, ale również warsztat informatyczny. Jest zatem zapotrzebowanie na dobrze wyszkolone kadry bioinformatyczne. Potrzebujemy specjalistów do wprowadzenia ładu w ten rosnący natłok informacji - mówi dr hab. Marek Zagulski, prezes zarządu Genomed.

Zobacz więcej

Jest coraz większe zapotrzebowanie na dobrze wyszkolone kadry bioinformatyczne.

Od kilkunastu lat biologia i informatyka są jednymi z najliczniej rekrutujących i najlepiej płacących branż. Średnie zarobki w branży IT w Polsce w 2010 r. to prawie 10 tys. zł. Dla osób, które mają wiedzę łączącą te dwie dziedziny pracy raczej nie zabraknie.

Pierwsze w Polsce interdyscyplinarne studia doktoranckie z zakresu bioinformatyki uruchomi w przyszłym roku Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. Współtwórcami kierunku są spółka Genomed i Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach. Kandydować mogą osoby z wykształceniem biomedycznym (biologia, biotechnologia, medycyna, analityka kliniczna) i absolwenci informatyki, fizyki, chemii lub kierunków pokrewnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bioinformatyk - zawód z przyszłością