Bioton chwali się gotówką za Chiny

AMB
opublikowano: 10-08-2011, 00:00

Żeby doczekać się pochwały od analityków, spółka musi poprawić wyniki.

Żeby doczekać się pochwały od analityków, spółka musi poprawić wyniki.

Bioton, kontrolowany przez Ryszarda Krauzego giełdowy producent insuliny, chwali się, że otrzymał od Bayer Healthcare część opłaty licencyjnej (ponad 5 mln EUR) związanej z kontraktem chińskim. Analitycy są jednak dalecy od entuzjazmu. Zdaniem Magdaleny Komarackiej z Ipopemy, wniosek, że Bioton zaczyna realizować opóźnioną o rok umowę na dystrybucję insuliny w Chinach, jest zbyt daleko idący.

— Wiadomość, że wpłynęła część "milestone’a", niczego nie wnosi. Już w marcu spółka, podając wyniki IV kwartału, informowała o zaksięgowaniu pełnych 30 mln EUR opłaty licencyjnej. Zgodnie z zasadami MSR, oznaczało to, że wpływy są pewne. Otrzymanie pierwszej wpłaty osiem miesięcy później trudno uznać za rewelację. Można raczej niepokoić się, że nie wpłynęła całość i spółka musi spełnić kolejne warunki. Na pochwały Bioton zasłuży, gdy poprawi wyniki i zacznie sprzedaż w Chinach na dużą skalę — mówi Magdalena Komaracka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu