Bitcoin jednym z największych zwycięzców maja

opublikowano: 31-05-2019, 11:02

Najpopularniejsza kryptowaluta zdrożała o ok. 60 proc. w kończącym się miesiącu.

W czwartek kurs bitcoina doszedł do 9084 USD. W piątek spada o 4,5 proc. do 8295,30 USD. Na początku miesiąca wynosił ok. 5200 USD. Bart Smith, szef aktywów cyfrowych w Susquehanna uważa, że do wzrostu ceny bitcoina w maju przyczynił się szereg różnych czynników, w tym wzrost napięcia w relacjach handlowych USA z innymi krajami.

Notowania bitcoina w maju

- Przede wszystkim to efekt wojny handlowej z Chinami i spadku juana do sześciomiesięcznego minimum – powiedział Smith w CNBC. – Bitcoin był zarówno zabezpieczeniem jak i sposobem na wyprowadzenie kapitału z Chin – dodał.

Podobnego zdania jest Jeff Dorman, szef inwestycji w działającej na rynku aktywów cyfrowych spółce Arca.

- Chińscy inwestorzy, a także wszyscy pozostali, mają obawy dotyczące ochrony kapitału i swojej siły nabywczej – powiedział. – To prowadzi do odpływu kapitału, a bitcoin i inne cyfrowe aktywa są dla nich „bezpieczną przystanią” – dodał.

Kontrakty na bitcoina, które są dostępne od grudnia 2017 roku, są także na drodze do zanotowania najlepszego miesiąca w historii. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane