Bizneswoman ma zapłacić 5 mln USD piosenkarce i archidiecezji

opublikowano: 20-11-2017, 06:37
aktualizacja: 20-11-2017, 06:38

Amerykańska piosenkarka Katy Perry i archidiecezja Los Angeles mają dostać 5 mln USD od bizneswoman, która próbowała przeszkodzić zakupowi przez artystkę byłego klasztoru.

Sąd ogłosił, że Dana Hollister ma zapłacić archidiecezji 3,47 mln USD, a Katy Perry 1,57 mln USD. Sprawa dotyczyła działań bizneswoman w związku z zamiarem przejęcia za 14,5 mln USD przez piosenkarkę byłego klasztoru w Los Feliz, na co zgodził się arcybiskup Los Angeles. Hollister uprzedziła transakcję dogadując się w sprawie sprzedaży z kilkoma zakonnicami, które wciąż mieszkały w klasztorze i które są w sporze z arcybiskupem. Wcześniej w tym roku sąd uznał jej transakcję za nielegalną wskazując, że tylko archidiecezja mogła być stroną transakcji. Obecnie sąd nakazał bizneswoman zapłacić pieniądze tytułem zwrotu kosztów prawnych postępowania dotyczącego unieważnienia transakcji z zakonnicami.

Katy Perry
Katy Perry
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane