Bloomberg: Steinhoff rozważa sprzedaż 25 proc. Pepco przez GPW

opublikowano: 31-10-2019, 12:29

Steinhoff International Holdings rozważa sprzedaż ok. 25 proc. akcji Pepco Group w pierwotnej ofercie publicznej przez giełdę w Warszawie, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Wycena Pepco Group w IPO może wynieść ponad 4 mld EUR, a wejście na giełdę mogłoby nastąpić w pierwszej połowie 2020 roku, twierdzą źródła agencji. Steinhoff miał rozważać sprzedaż akcji Pepco na giełdach w Londynie i Warszawie, ale obecnie wybrać tylko Polskę, powiedział jeden z informatorów Bloomberga. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadała i Steinhoff może zdecydować się na inną opcję dla Pepco, podkreślają źródła agencji. Ujawniły także, że do przeprowadzenia oferty akcji wynajęte zostały JPMorgan Chase & Co. i Goldman Sachs Group.

Należące do spółki z RPA Pepco Group ma ok. 2,7 tys. sklepów, w tym sieć dyskontów PEPCO we wschodniej Europie i sieć Poundland w Wielkiej Brytanii. PEPCO to jedna z najszybciej rosnących sieci handlowych we wschodniej Europie. Planuje dodawać ok. 300 nowych sklepów rocznie. 

Pepco Group zmieniło we wrześniu nazwę na Pepkor Europe, przypomina Bloomberg.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy