BM BPH: Wejście MCI na czeski rynek to początek europejskiej ekspansji

opublikowano: 29-06-2004, 13:28

Zarząd MCI Management SA informuje, że w związku z realizacją strategii, zakładającej uruchomienie w 2005 kolejnego funduszu MCI TechVenture 2.0, który będzie inwestował w regionie Europy Centralnej, MCI Management S.A. otworzyło w dniu 29 czerwca 2004 r. swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo w Pradze, gdzie będą prowadzone operacje funduszu związane z rynkami Czech i Słowacji. MCI zamierza wykorzystać bogate doświadczenia i pozycje lidera z rynku polskiego w inwestycjach typu VC w branżach nowych technologii (Informatyka, Internet, Mobile) na rynkach czeskim i słowackim.

Komentarz BM Banku BPH:

Wejście MCI na rynek czeski należy odbierać pozytywnie – powinien to być pierwszy krok do ekspansji spółki na rynkach krajów Europy Wschodniej. Według spółki rynek czeski jest perspektywiczny, gdyż charakteryzuje go obecnie niewielka konkurencja w zakresie funduszy venture capital; niższa wycena spółek z uwagi na słabiej rozbudowany rynek kapitałowy i jego wielkość, oraz mnogość atrakcyjnych projektów inwestycyjnych możliwych do realizowania przez fundusze venture capital. MCI skoncentruje się na inwestycjach w przedsiębiorstwa innowacyjne z branż informatycznej, internetowej i mobilnej. Obecnie spółka planuje rozpoczęcie poszukiwania, penetracji i analizy rynku czeskiego w celu zlokalizowania odpowiednich przedsiębiorstw. MCI zamierza w ciągu najbliższych trzech lat zrealizować co najmniej trzy inwestycje związane z rynkiem czeskim i słowackim.

MCI powołało nową spółkę Technopolis Sp. z o.o. – jej zadaniem będzie kontynuowanie procesu restrukturyzacji firmy JTT . Według MCI, celem powołanej spółki Technopolis Sp. z o.o. jest zakupienie przedsiębiorstwo JTT od syndyka, a następnie, w wyniku prowadzonych działań naprawczych oraz niezbędnych inwestycji, doprowadzić do optymalnego wykorzystania przejętych aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: Wejście MCI na czeski rynek to początek europejskiej ekspansji