BMW i Mercedes sprzedały w Korei Płd. więcej aut niż GM

opublikowano: 07-03-2018, 07:31
aktualizacja: 07-03-2018, 07:35

Po raz pierwszy w historii niemieccy producenci sprzedali w Korei Południowej więcej samochodów niż amerykański gigant, koncern General Motors, donosi Reuters.

Eksperci podkreślają, że było to zasługą rosnącej popularności marek premium oferowanych przez niemieckich producentów i zmniejszenia zaufania wobec amerykańskiej marki po zapowiedzianej przez nią restrukturyzacji.

Koncern BMW odnotował w lutym 2018 r. niemal podwojenie sprzedaży do 6118 pojazdów, wynika z danych zaprezentowanych przez koreańską branżę motoryzacyjną. Z kolei w przypadku Mercedesa sprzedaż zwiększyła się o 12 proc. do 6192 aut w stosunku do analogicznego okresu 2017 r.

Tymczasem GM, który w  minionym miesiącu ogłosił plany obejmujące m.in. zamknięcie jednej ze swoich czterech fabryk w Południowej Korei i nie mogąc na razie określić się odnośnie przyszłości trzech pozostałych, odnotował spadek sprzedaży niemal o połowę do 5804 sztuk.

 

Warto podkreślić, że lokalni producenci Hyundai i Kia nadal dominują na tamtejszym rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / BMW i Mercedes sprzedały w Korei Płd. więcej aut niż GM