Boeing prognozuje wzrost popytu na pilotów

opublikowano: 30-07-2014, 13:03

Boeing, amerykański gigant branży lotniczej podwyższył o 7 proc. swoją prognozę globalnego popytu na pilotów samolotów komercyjnych, informuje Reuters.

Firma oczekuje, że w związku z rosnącymi zamówieniami i dostawami nowych maszyn, linie lotnicze potrzebować będą do 533 tys. pilotów w ciągu najbliższych 20 lat. Oprócz tego – jak sądzi rynkowy potentat – sektor będzie też musiał do 2033 r. zatrudnić dodatkowo około 584 tys. techników. To o 5 proc. więcej niż zakładała wcześniejsza projekcja spółki.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Z danych zaprezentowanych w raporcie "Pilot and Technician Outlook” wynika, że rocznie oba wspomniane segmenty będą potrzebować około 27 tys. nowych pilotów i 29 tys. techników.  Region Azji-Pacyficznej, w którym notuje się najwyższą dynamikę rozwoju lotnictwa, będzie miał 41 proc. udział w zatrudnianiu pilotów (ogółem 216 tys.).

W czerwcu Boeing informował iż oczekuje, że w kolejnych 20 latach linie lotnicze złożą zamówienia na 36,8 tys. samolotów o wartości 5,2 bln USD. Z tego 13,46 tys. maszyn ma trafić do przewoźników z Azji i Pacyfiku. Najbardziej aktywne na tym polu są linie AirAsia, Lion Air, Jetstar (z grupy Qantas),  indyjskie Indigo oraz  Singapore Airlines, Garuda Indonesia i  Cathay Pacific.

W przypadku Europy Boeing prognozuje zapotrzebowanie na pilotów na poziomie 94 tys., zaś dla Północnej Ameryki rzędu 88 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Boeing prognozuje wzrost popytu na pilotów