Czytasz dzięki

Borys: od ogłoszenia tarczy antykryzysowej złoty zyskał na wartości

  • PAP
opublikowano: 16-04-2020, 22:36

Od ogłoszenia tarczy antykryzysowej złoty zyskał na wartości a indeksy GPW WSExchange wzrosły o 15 proc.- napisał w czwartek na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

"Dobra informacja! Kolejny etap we wdrożeniu Tarcza Finansowa PFR zrealizowany. W Senacie dodatkowe przepisy umożliwiające prostą ścieżkę emisji obligacji Grupa PFR oraz szybką weryfikacje wniosków przyjęte głosami 99 Senatorów. Dobrze, że powstał konsensus wokół programu!" - napisał na Twitterze Borys, odnosząc się do prac w Senacie nad poprawkami do pakietu antykryzysowego.

Prezes zamieścił też wpis, w którym czytamy: "Warto dodać, że od ogłoszenia przez Mateusza Morawieckiego Tarczy Antykryzysowej złoty zyskał na wartości, a indeksy GPW_WSExchange wzrosły o ponad 15 proc. Brak działań, albo zbyt mała skala byłaby oceniona jako „policy error” w sytuacji silnego tak spadku PKB".

Pod wpisem Borysa zamieszczono opinię ekonomistów ING Ekonomics Poland, z którym czytamy: "Polska ogłosiła największy pakiet fiskalny w EU (6,5% PKB, bez płynności). Globalnie wyższe programy mają AUS, JPN i US."

Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii, przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące; świadczenie postojowe dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane