Brakujące ogniwo w bezprzewodowej prezentacji

Materiał partnera: NEC
opublikowano: 13-12-2016, 22:00

Współpraca grupowa i rozwój narzędzi do jej ułatwienia widoczny jest również w sektorze wyświetlania obrazu.

WOJCIECH KOSEK

Field Sales Engineer Central South East Europe NEC Display Solutions

Współpraca grupowa i rozwój narzędzi do jej ułatwienia widoczny jest również w sektorze wyświetlania obrazu. W ofercie NEC znajdują się urządzenia pozwalające nie tylko bezprzewodowo wyświetlać obraz z wielu źródeł jednocześnie, ale również kopiować treść wyświetlaną przez projektor czy monitor do dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę http znajdującego się w zasięgu sieci Wi-Fi lub LAN.

Dobrym przykładem może być NEC MultiPresenter: urządzenie wielkości pendrive’a, podłączane do dowolnego odbiornika sygnału wyposażonego w złącze HDMI. Dzięki zastosowaniu MultiPresentera możliwe jest wyświetlanie obrazu na monitorze lub projektorze w formie podzielonego obrazu, nawet z 16 źródeł jednocześnie.

Dodatkowo urządzenie przekazuje wyświetlany obraz poprzez przeglądarkę internetową do dowolnego urządzenia w sieci. Jedyne, co trzeba zrobić, to wpisać adres IP MultiPresentera. Oczywiście transmisja może być odpowiednio zabezpieczona, chociażby kodem PIN lub standardowym hasłem sieciowym.

NEC MultiPresenter może tworzyć własną sieć Wi-Fi lub być podłączony do każdej istniejącej już sieci.

Dzięki jego zastosowaniu znacznie rozszerzają się możliwości współpracy i dzielenia się treścią, a praca staje się bardziej efektywna. Szczególne znaczenie ma to na spotkaniach, podczas których kilkoro uczestników musi zaprezentować dane jednocześnie, chociażby w celu ich porównania. Część niektórych funkcjonalności MultiPresentera zaimplementowanych jest w projektorach NEC z serii M oraz P. Dzięki opcjonalnemu modułowi Wi-Fi projektor może działać w podobny sposób, wyświetlać obraz z kilku źródeł jednocześnie lub udostępniać treść przez przeglądarkę.

W najbliższym czasie możemy spodziewać się dynamicznego rozwoju technologii IT ułatwiających współpracę w grupie. Jest to silny trend, który będzie dominował jeszcze przez wiele lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera: NEC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu