Branżowe targi pracy to tani sposób szukania fachowców

Karolina Guzińska
opublikowano: 18-10-2000, 00:00

Branżowe targi pracy to tani sposób szukania fachowców

Już po raz drugi firma Fairtile zorganizowała branżowe targi pracy Intech dla specjalistów z sektora teleinformatycznego. Udział wzięło 14 wystawców. Organizator zapowiada, że w 2001 r. odbędą się podobne imprezy dla fachowców z innych branż.

Pierwszą edycję branżowych targów pracy dla fachowców z sektora IT zorganizowano w lutym. 71 proc. osób odwiedzających targi stanowili specjaliści z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym, a 98 proc. zadeklarowało chęć ponownego uczestnictwa w imprezie. Zachęcony tymi wynikami organizator, firma Fairtile, zdecydował się na drugą edycję targów. Fairtile szacuje, że imprezę w warszawskim hotelu Marriott odwiedziło około 3 tys. specjalistów IT.

— Mamy więcej wystawców niż w lutym. Koszt uczestnictwa wynosi od 8 do 16 tys. USD w zależności od pakietu (36-72 tys. zł). Za tę cenę gwarantujemy jednak obecność na targach odpowiedniej liczby doświadczonych specjalistów z branży — twierdzi Ewa Thomas, szefowa projektu Fairtile.

Wśród wystawców znaleźli się: AMDOCS, American Management Systems, Energis, Ericsson, Formus Polska, Lucent Technologies, Grupa Netia, Hewlett-Packard Polska, Hogart, Polska Telefonia Cyfrowa Era GSM, Prokom Software, SAP, TP SA, TP Internet.

Wystawcy podkreślali, że zapotrzebowanie na fachowców z branży IT stale rośnie. Na kandydatów, którzy przyszli na targi, czekało ponad 300 miejsc pracy.

— Dotychczas podobne imprezy organizowano tylko dla studentów. Branżowe targi pracy zapełniły więc lukę na rynku. Ta forma rekrutacji umożliwia bezpośredni kontakt z fachowcami, do których ciężko dotrzeć za pomocą ogłoszeń w prasie — uważa Katarzyna Tomczak, dyrektor personalny w Hewlett-Packard Polska.

Ewa Thomas zapowiada, że w połowie 2001 r. odbędą się branżowe targi pracy dla sektorów bankowego i ubezpieczeniowego oraz dla tzw. wielkiej dystrybucji.

RACJONALNY WYDATEK: Początkowo trudno było zachęcić firmy do rekrutacji za pomocą branżowych targów pracy. W porównaniu z cenami usług head-hunterskich jest to jednak tani sposób znalezienia pracownika — mówi Ewa Thomas, szefowa projektu Fairtile, firmy organizującej branżowe targi pracy.

DOBRY SPOSÓB: Po lutowej edycji Intech mamy kilku kandydatów, których nie znaleźlibyśmy stosując tradycyjne techniki rekrutacyjne, takie jak ogłoszenia w prasie — twierdzi Urszula Kostarska, kierownik ds. rozwoju organizacji w Netia Telekom.

FACHOWCY POSZUKIWANI: W związku z planowanym przyznawaniem licencji na UMTS musimy dobrze przygotować naszą firmę, dostawcę tego typu rozwiązań, także pod względem kadrowym. Dlatego szukamy fachowców z branży IT — uważa Katarzyna Konikiewicz, dyrektor ds. personalnych w Ericssonie.

AMBITNI: Specjalistów z branży telekomunikacyjnej nie interesują wyłącznie warunki finansowe. Doświadczonych fachowców motywują wyzwania oraz możliwość realizowania swoich zawodowych ambicji — twierdzi Janusz Sznajder, rzecznik prasowy Formus Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Branżowe targi pracy to tani sposób szukania fachowców