Czytasz dzięki

Brytyjski rząd dał zgodę na największą farmę solarną w kraju

opublikowano: 29-05-2020, 07:04

Sekretarz energii Alok Sharma powiedział, że decyzja zapadła po głębokiej analizie. Podkreślił, że farma solarna będzie światowym liderem w swojej klasie pod względem zarówno produkcji, jak i gromadzenia energii.

Największa w Wielkiej Brytanii farma solarna będzie mogła zasilić w energię 91 tys. domów i zajmie obszar 3,6 kilometrów kwadratowych. Powstanie w północnym Kent. Projekt przewiduje także stworzenie jednego z największych na świecie systemów gromadzenia energii. Jego realizacji sprzeciwia się wielu lokalnych mieszkańców, a także część organizacji ekologicznych. Twierdzą, że farma zniszczy walory krajobrazowe regionu, a także zagrozi środowisku. Alarmują, że system gromadzenia energii jest niebezpieczny i może spowodować pożary.

Zobacz więcej

Energetyka słoneczna, panele fotowoltaiczne

Bloomberg

Realizujące projekt firmy Wirsol Energy i Hive Energy zapewniają o jego bezpieczeństwie. Podkreślają, że farma, która nie będzie korzystać z subsydiów, będzie jednym z najtańszych producentów energii w kraju i zapewni lokalnym władzom 1 mln GBP rocznie w  okresie działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane