Bundesbank mocno obniżył prognozę wzrostu Niemiec

opublikowano: 14-12-2018, 13:18

Coraz więcej ekonomistów gorzej ocenia perspektywy wzrostu gospodarczego. Po negatywnych ocenach Europejskiego Banku Centralnego i kilku instytutów, również Bundesbank spodziewa się słabszego wzrostu PKB niż ostatnio prognozowano, informuje Spiegel.de.

Bundesbank ocenia prognozy dla niemieckiej gospodarki znacznie gorzej niż jeszcze w czerwcu. Z dzisiejszej perspektywy ryzyko zagrożeń dla wzrostu gospodarczego jest wyższe, powiedział w piątek prezes Bundesbanku Jens Weidmann. Gospodarka pracuje już na pełnych obrotach i w nadchodzących latach może tylko nieznacznie wzrosnąć.

Bundesbank oczekuje, że wzrost produktu krajowego brutto wyniesie w 2018 r. 1,5 proc. Jeszcze w czerwcu prognozował, że będzie to 2 proc. Prognoza wzrostu PKB na rok 2019 jest o 0,3 punktu procentowego niższa i wynosi obecnie 1,6 proc. tyle samo ma wynieść wzrost gospodarczy rok później, a w roku 2021 1,5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu