Bundesbank: Niemcy prawdopodobnie w recesji, ale nie głębokiej

opublikowano: 21-10-2019, 12:58

Bank centralny Niemiec uważa, że największa europejska gospodarka może być w recesji, ale podkreśla, że nie jest ona głęboka.

W comiesięcznym raporcie Bundesbank wskazuje, że choć zorientowane na eksport branże nadal nie mają się dobrze, a wskaźniki zaufania nie dają oznak zbliżania się poprawy, to branże zorientowane na rynek krajowy wciąż mają się nieźle. Bank centralny dostrzega jednak rosnące ryzyko pogorszenia sytuacji w całej gospodarce Niemiec. 

Bloomberg

- Produkt gospodarczy Niemiec może lekko spaść ponownie w trzecim kwartale 2019 roku – głosi raport Bundesbanku. – Nie widać jednak obecnie recesji w sensie znaczącego, szerokiego i  długotrwałego spadku produktu wraz z niewykorzystaniem mocy produkcyjnych – dodaje.

W drugim kwartale PKB Niemiec spadł o 0,1 proc. w porównaniu z pierwszym. Wstępne dane o dynamice gospodarki w trzecim kwartale podane zostaną 14 listopada. Dwa spadki kwartalnego PKB z rzędu oznaczają techniczną recesję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane