Czytasz dzięki

Bundestag zgodził się na zaciągnięcie 156 mld EUR długu przez Niemcy

opublikowano: 25-03-2020, 17:52

Niższa izba parlamentu Niemiec przegłosowała zaciągnięcie nowego długu w celu pozyskania pieniędzy na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa.

W środę za zaciągnięciem długu opowiedziała się większość członków Bundestagu. Wyższa izba parlamentu, Bundesrat, ma głosować w tej sprawie w piątek.

Zobacz więcej

Bundestag (fot. Bloomberg)

Zgoda na emisję nowego długu i pozyskanie w ten sposób 156 mld EUR na walkę z koronawirusem, to część pakietu rozwiązań prawnych, które mają pomóc ochronić niemieckie firmy i miejsca pracy. Pożyczana kwota jest równa połowie normalnych rocznych wydatków Niemiec.

- Nie ma instrukcji przeciwdziałania takiemu kryzysowi – powiedział w środę w Bundestagu minister finansów Olaf Scholz. – Wykorzystamy do tego olbrzymie ilości pieniędzy, ale tak precyzyjnie, jak to możliwe – dodał.

Dzięki szerokiemu politycznemu poparciu rząd Niemiec planuje zastosować do walki z kryzysem spowodowanym przez epidemię rozwiązania finansowe o łącznej wartości ponad 750 mld EUR. Są wśród nich m.in. pożyczki, gwarancje, a także przejęcia udziałów lub nacjonalizacje najmocniej poszkodowanych firm. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy