Bush nie wyklucza akcji wojskowej przeciwko Iranowi

Polska Agencja Prasowa SA
18-02-2005, 21:17

Prezydent USA George W. Bush powiedział w piątek telewizji belgijskiej, że nie wyklucza akcji militarnej przeciwko Iranowi, ale kwestię ambicji nuklearnych tego kraju zamierza rozwiązać droga dyplomatyczną.

Prezydent USA George W. Bush powiedział w piątek telewizji belgijskiej, że nie wyklucza akcji militarnej przeciwko Iranowi, ale kwestię ambicji nuklearnych tego kraju zamierza rozwiązać droga dyplomatyczną.

    Bush udzielił w Waszyngtonie wywiadu belgijskiej telewizji VRT, która emitowała go w piątek, na dwa dni przed przyjazdem prezydenta USA do Brukseli.  "Prezydent nigdy nie może mówić +nigdy+. Ale akcja militarna nie jest nigdy pierwszą opcją prezydenta. Dyplomacja jest zawsze pierwszą opcją prezydenta, w każdym razie moją pierwszą opcją" - oświadczył Bush.

   "Mamy wspólny cel: jest nim to, by Iran nie miał broni atomowej" - podkreślił, nawiązując do negocjacji prowadzonych z Iranem w imieniu UE przez Niemcy, Francję i W.Brytanię w celu nakłonienia Teheranu do rezygnacji z ambicji atomowych. "To my powiedzieliśmy, to Brytyjczycy powiedzieli, to Francuzi powiedzieli, to Niemcy powiedzieli. Pragniemy więc podtrzymywać wysiłki europejskie i przyklaskuję tym wysiłkom" - dodał amerykański prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bush nie wyklucza akcji wojskowej przeciwko Iranowi